home
polština  němčina  English  Čestina 
pension na vysluní


top

Zajímavosti

Kostel Panny Marie Pomocné s Ivanitskou poustevnou je unikátní dochovanou památkou a je přímo v Teplicích nad Metují. Směrem od pošty po jednosměrné silnici na začátku části Kamence. Poustevna je poloroubená stavba postavená ve stylu kapucínského kláštera s kaplí - kostelem Panny Marie Pomocné roku 1753. Nacházejí se zde zachovalé rokokové fresky. Občanské sdružení zde také provádí prohlídky se zajímavým výkladem o celé historii této památky.

Křížový vrch dříve také nazývaný Holsterberg se nachází nedaleko cca kilometr od železniční stanice Dolní Adršpach. Je zde křížová cesta která byla postavena v 17.století. Tvoří ji 14 zrestaurovaných litinových reliéfů, které jsou zasazeny do jednotlivých částí skalních bloků. Po výstupu na vrchol spatříte nejen železný kříž z roku 1857 na podstavci s plastikami sv.Anny, sv.Josefa, sv.Jana Nepomuckého, ale také Adršpašské skalní město, Krkonoše a Javoří hory.


doleva
Kostel Panny Marie Pomocné Teplice nad Metují    Adršpach u kříže vrchol    Adršpach KŘÍŽOVÝ VRCH    Adršpach z Křížového vrchu Krkonoše
doprava
Penzion Na výsluní
Palackého 102
549 57 Teplice n. Met.
Česká Republika
+420 739 160 892
+420 732 148 717
penz.navysluni@gmail.com
mapka

55064